Dom Samotnej Matki swoją pomocą obejmuje kobiety, które znala­zły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą samodzielnie funkcjonować w spo­łeczeństwie. Wszelką pomoc znajdą tutaj kobiety spodziewające się dziecka jak również takie, które na skutek przemocy w rodzinie nie mogą przebywać we własnym domu.

Miejsce to zapewnia bezpieczeństwo i pozwala na nowo wyznaczyć so­bie wartości i cele w życiu. Samotne matki z dziećmi zostają otoczone szeroką  kompleksową opieką. Staramy się pomóc we wszelkich możliwych spawach tak, aby kobiety wkrótce mogły stanąć o własnych siłach. Czas przebywania w domu jest różny i zależy od indywidualnych przypadków, gdyż każda sytuacja jest inna.

Współpracujemy z:

  • Sądem, kuratorami
  • Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej
  • Tarnowskim Ośrodkiem Adopcyjno Opiekuńczym

Naszym celem jest niesienie pomocy tym, którzy zostali odtrąceni przez własne rodziny czy społeczeństwo. „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (Evangelium vitae)

Wierzymy, że każde dziecko to dar od Pana Boga, dlatego jeśli nie może się urodzić we własnym środowisku w otoczeniu miłości i radości tutaj znajdzie dom. W ciągu 25 lat z takiej pomocy skorzystało 375 kobiet, a na świat przyszło 377 dzieci.

Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka„.

Opening Hours

Monday

-

Tuesday

-

Wednesday

-

Thursday

-

Friday

-

Saturday

-

Sunday

-

Address & Contact

Our Address

Mościckiego 65, 33-100 Tarnów

GPS

50.0121648, 20.968369499999994

Telephone
Email