Czym jest?

Hospicjum Perinatalne nie jest miejscem, to tok myślenia wielu specjalistów mających na uwadze dobro rodziców i dziecka na każdym etapie ciąży, porodu i czasu po urodzeniu – niezależnie od tego jak bardzo chory jest maleńki człowiek, na którego czekamy.

Nikt nie planuje chorego dziecka. Każde stwierdzenie nieprawidłowości, czy choćby ich podejrzenie w czasie ciąży budzi lęk i niepewność.

Zespół hospicjum perinatalnego pozostaje do dyspozycji rodziców potrzebujących wsparcia i pomocy niezależnie od tygodnia ciąży, tego jak poważne jest postawione rozpoznanie, bądź jak trudne są podejrzenia, o których mówi lekarz prowadzący. Szanujemy każdą decyzję rodziców i gdy taka jest ich wola – stoimy u ich boku.

Jak to działa?

Hospicjum tworzy grono specjalistów z zakresu medycyny, psychologii i teologii. Każdy z nich, w swojej specjalności stara się poznać potrzeby nie tylko matki i dziecka, ale całej rodziny oczekującej nowego członka. Dopełniamy badań, w miarę możliwości doprecyzowujemy diagnozę, wybieramy miejsce porodu, przygotowujemy rodziców i zespół bloku porodowego, pomagamy złożyć świat i układamy emocje, kontaktujemy ze specjalistami. Wszystko po to, by dysponując wszystkimi możliwymi informacjami o dziecku, na które czekamy, zbudować najbardziej optymalny plan opieki wychodzący naprzeciw wszystkim potrzebom zarówno noworodka jak i jego najbliższych.

Pomoc, którą oferujemy, jest bezpłatna i współfinansowana przez NFZ.

…. nawet jeśli przychodzi taki moment, że już nie można kogoś leczyć, zawsze można się nim opiekować…

Więcej na https://formuladobra.pl/hospicjum-perinatalne/

Address & Contact

Our Address

al. Marcina Kromera 2, 51-163 Wrocław

GPS

51.130916, 17.060324600000058

Telephone